Φρουρός Ασφαλείας / Security Officer

Cyprus Job Market

Φρουρός ασφαλείας

Καθήκοντα

  • Παρέχει υπηρεσίες προστασίας στους ανοιχτούς και κλειστούς χώρους του ξενοδοχείου
  • Εξασφαλίζει την ασφάλεια του προσωπικού καθώς και των πελατών του ξενοδοχείου
  • Ελέγχει την πρόσβαση και την αποχώρηση των πελατών, του προσωπικού και άλλων προσώπων από το ξενοδοχείο
  • Διενεργεί τη φύλαξη εγκαταστάσεων, περιουσιών και προσώπων μέσω περιπολιών φύλαξης.
  • Ανταποκρίνεται σε κάθε περιστατικό ή αίτημα από άλλα μέλη του προσωπικού ή των πελατών σε περίπτωση που καταστεί αναγκαίο ώστε να διασφαλιστεί η ασφάλεια των ατόμων ή και της περιουσίας του ξενοδοχείου και των πελατών.
  • Διενεργεί ελέγχους μέσων διάσωσης, πυρόσβεσης πρώτων βοηθειών κλπ. έτσι ώστε να εξασφαλίζεται η ορθή λειτουργία τους.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απολυτήριο λυκείου
  • Κάτοχος άδειας φρουρού
  • Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας. Γνώση οποιασδήποτε επιπρόσθετης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Προηγούμενη πείρα σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, επαγγελματική συμπεριφορά

Απολαβές και ωφελήματα

  • Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών με βάση την εμπειρία, τις γνώσεις και τα προσόντα που κατέχει το άτομο που θα επιλεγεί.

Αιτήσεις:

  • Για αιτήσεις παρακαλώ αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με email, μέχρι τις 29/02/2020 στην διεύθυνση:

, ή αποταθείτε στο ξενοδοχείο Anthea Hotel Apts. Λεωφόρος Νισσί Τ.Κ 30615, 5343, Αγία Νάπα, Κύπρος. * Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε στο 23 721412

Security officer

Main responsibilities

  • Provides security services to all the hotel’s premises.
  • Ensures the security of the employees and the hotel’s guests
  • Controls the access to the hotel’s premises
  • Maintains
  • Patrols at regular intervals to safeguard facilities, property and persons through guard patrols.
  • Responds to any incidents or requests from other staff members or clients if necessary to ensure the safety of the persons and / or property of the hotel and clients.
  • Performs rescue, fire extinguishers, etc. checks to ensure their proper operational condition

Qualifications:

  • Higher education graduate
  • Holder of the relevant security license
  • Prior experience in a similar position will be considered as an advantage
  • Good knowledge of Greek and English language. Any additional language will be considered as an advantage
  • Professional behaviour, Integrity, responsibility,

Compensation and benefits:

  • A competitive remuneration package will be offered to the successful candidate based on qualifications and experience

Application:

  • For applications please sent us your CV to the email address:

or contact us at Anthea Hotel Apts., Nissi Avenue, P.O.Box: 30615, P.C. 5343, Ayia Napa, Cyprus, until 29/02/2020. * For further information please contact 23 721412

Αμμόχωστος

ΚΛΑΔΟΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ: Τουρισμός – Ξενοδοχεία

ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ

Λευκωσία

αναρτήθηκε χθές

Λευκωσία

Λευκωσία

Responsibilities: Installation, Service, Maintenance and Repair of Security Systems Necessary Qualifications: Technical Knowledge in Electrical and/or Electronics Good kno…
ΦΡΟΥΡΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Το Ξενοδοχείο Faros Hotel στην Αγία Νάπα, μέλος του Ομίλου Vavlitis Group ζητά να προσλάβει άτομο για να καλύψει την πιο πάνω θέση. Καθήκοντα Παρέχει υπηρε…
GRS is working closely with a well-established engineering company and currently recruiting an Installation Technician for both Larnaca and Famagusta areas. The successful candidat…